K otázce troj-jedinosti na UP

/TOMÁS FÜRST/

Buy one for the prize of two and get another one for free!

Jdu se takhle v Novém roce projít na portál a co nevidím. Můj někdejší student Jakub Navařík povýšil. Krom vědeckého pracovníka na RCPTM se stal také zaměstnancem vedení RCPTM na pozici Data Steward. Akademická mafie tedy i v Novém roce pokračuje ve svém výsměchu univerzitě – po dosazení Ivo Fréborta do Etické komise udělá hlídače dat zrovna z Jakuba „není sextet jako sextet“ Navaříka.

Tím ovšem zajímavosti nekončí. Nedávno přerovské ODS došli lidi, kteří ještě nejsou v kriminále, takže se mistr Navařík stal uvolněným radním města Přerov za ODS. Slovo uvolněný znamená, že je jakožto radní plně placen daňovými poplatníky, aby mohl sloužit lidu od svítání do soumraku a nemusel se zdržovat robotou pro nějakého zlého kapitalistu.

A u toho všeho samozřejmě troj-jediný kolega Navařík usilovně brání práva pracujících z pozice vrchního komisaře Revolučního odborového hnutí CATRIN.

Senátoři ostatních fakult posílají akademické mafii na tento cirkus každoročně desítky milionů korun nad rámec rozpočtu a pak stávkují, že nemají na svých fakultách na mzdy.

To je ovšem kouzlo akademické samosprávy. Akademický lid to tak chce – akademický lid to tak má.